Dzień 15 – Zlot numer dwa

Dzień 15
Piątek, 27 lipca 2018 roku
Zlot numer dwa

Rano zjedliśmy płatki od Mixit.pl i wyruszyliśmy do Jamijarvi. W tej miejscowości odbywał się kolejny zlot fanów Volkswagena – Transporterów oraz Garbusów. Do miejsca docelowego mieliśmy około 80 km, ale jechaliśmy znacznie dłużej niż się tego spodziewaliśmy. Pierwsze 20 km prowadziło dziurawą, nieutwardzoną drogą i przejechanie jej zajęło nam niemalże godzinę!

W miasteczku czuć było festiwalową atmosferę. Zatrzymaliśmy się pod marketem, aby zrobić zakupy, a wśród zaparkowanych tam aut było kilka garbusów i VW T1.

Kemping był urokliwy i bardzo rozległy. Znajdował się na wzgórzu, zewsząd był otoczony lasem. Udaliśmy się do recepcji i opłaciliśmy wpisowe. 10 euro za dobę dla dwóch osób i samochodu z dostępem do sauny, łazienek, pryszniców, wifi i nawet śniadaniem wydało nam się niezwykle atrakcyjną ceną. Zdobyliśmy też harmonogram imprezy po angielsku i pojechaliśmy znaleźć dogodne miejsce dla Lapidusa na najbliższe 48 godzin.

Stanęliśmy na uboczu – do łazienek mieliśmy 500 metrów, ale nie był to dla nas problem. Zjedliśmy obiad i zabraliśmy się za porządki – Dominika sprzątała w vanie, a Max kursował pomiędzy Lapidusem a łazienkami. Z Lapidusa wynosił brudną wodę, a w zamian z łazienek przynosił czystą. Później odnieśliśmy do pobliskiej kawiarni wkłady chłodzące do lodówki. Z godziny na godzinę na kemping przyjeżdżało coraz więcej samochodów. Spotkaliśmy naszych znajomych: Asię – Polkę, którą poznaliśmy na poprzednim zlocie oraz Paavo, który w Nokii pomógł zatamować wyciek paliwa z Lapidusa.

Wieczorem udaliśmy się na spacer. Niedaleko kempingu natknęliśmy się na wieżę widokową. Gdzie tylko okiem sięgnąć znajdował się las! Jedynym nietypowym punktem był pas startowy – tuż obok kempingu znajdowało się małe aeroklubowe lotnisko.

Ostatnim punktem tego dnia miało być zaćmienie księżyca. Niestety nie mieliśmy szczęścia. W miejscu, gdzie powinien się on pojawić, widać było tylko chmury. Na szczęście na zachodzie nie było tego problemu, więc mogliśmy podziwiać kolejny niesamowity zachód słońca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *