Dzień 20 – Kouvola

Dzień 20
Środa, 1 sierpnia 2018 roku
Kouvola

Poranek rozpoczęliśmy od zwiedzania Lahti. Pojechaliśmy Lapidusem do centrum i ruszyliśmy dalej pieszo! Ulice w centrum przypominały jeden wielki plac budowy – ciężko było się przemieszczać samochodem, gdy wszędzie trwały roboty drogowe.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer w okolicach portu. Znajdowało się tam dużo sklepików typu „hand-made” oraz drogich kawiarni. Później kręciliśmy się po okolicznych parkach, po centrum i w okolicach ratusza.

Ostatnią atrakcją, jaką zobaczyliśmy w Lahti było miejskie muzeum. Bardzo długo nie mogliśmy go znaleźć i w końcu podjęliśmy decyzję o powrocie do Lapidusa. Okazało się, że na turystycznej mapie-przewodniku muzeum było źle oznaczone i dopiero wracając się na nie natknęliśmy. Było to muzeum, z typu które lubimy najbardziej – darmowe! Wśród eksponatów były gogle VR, dzięki czemu po raz kolejny mogliśmy „pospacerować” po Lahti, była szafa grająca, były pomieszczenia urządzone na sauny i sklepy stylizowane na XX wiek.

Po wyjściu z muzeum, uciekając przed deszczem dobiegliśmy do Lapidusa i ruszyliśmy w stronę kolejnej miejscowości – Kouvoli. Kouvola okazała się małym, ale tłocznym miastem (dojechaliśmy tam w godzinach szczytu). Po dwóch dniach spędzonych w Lahti zatęskniliśmy już za naturą, więc szybko znaleźliśmy, że kilka kilometrów dalej, w lesie znajduje się jezioro. Czym prędzej się tam udaliśmy!

Reszta dnia minęła nam na eksperymentalnym robieniu klopsów z ciecierzycy, spacerze po plaży, podziwianiu pięknego zachodu słońca oraz oglądaniu filmu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *