Dzień 22 – Kolejny Park Narodowy

Dzień 22
Piątek , 3 sierpnia 2018 roku
Kolejny Park Narodowy

Poranek rozpoczęliśmy od naleśników jedzonych na pomoście nad morzem. Ten dzień postanowiliśmy poświęcić na zwiedzanie Kotki.

Mając mapę z zaznaczonymi wszystkimi atrakcjami turystycznymi, udaliśmy się najpierw na sztuczny wodospad. Będąc tam dowiedzieliśmy się, że w latach 1902-1953 stała tam skocznia narciarska, na której regularnie odbywały się zawody.

Stamtąd udaliśmy się na wieżę, która była punktem widokowym. Dla nastolatków, którzy sprzedawali tam bilety byliśmy nie lada atrakcją i być może pierwszymi klientami tego dnia. Zdawali się być oni zdziwieni, że ktoś zdecydował się kupić bilet za 2 euro i wspiąć się na ową wieżę. Gdy zobaczyliśmy jej obdrapane wnętrze, przestaliśmy się im dziwić. Jednak widoki z góry wszystko wynagradzały!

Później ruszyliśmy w kierunku centrum. Spacerowaliśmy główną arterią miasta, odwiedziliśmy kilka sklepów ze starociami i byliśmy w dwóch parkach, a wracając do Lapidusa zrobiliśmy zakupy. Jeszcze w Kotce zjedliśmy na obiad tortille, a później odjechaliśmy Lapidusem w kolejne miejsce na mapie naszej wyprawy – do Parku Narodowego Valkmusa.

Park okazał się być najmniejszym, w jakim mieliśmy okazję być, ale nie przeszkadzało mu to w byciu pięknym! Okazało się, że były tam tylko dwie trasy – letnia (2,3 km) i zimowa (3,5 km). Nie chcąc marnować czasu od razu udaliśmy się na letnią pętlę, mijając po drodze kilku fotografów. Mniej więcej w połowie trasy, która w większości była wyłożona deseczkami, znajdował się punkt widokowy. Rozciągały się z niego naprawdę piękne widoki!

Po powrocie do samochodu postanowiliśmy się wykąpać w naszym solarnym prysznicu. Parking był mały, ale co chwilę przyjeżdżali lub odjeżdżali z niego fotografowie z aparatami gigantycznych rozmiarów. Nikt nie zwracał uwagi na naszą prowizoryczną kabinę prysznicową stworzoną z koca. Każdy żył swoim życiem, a my byliśmy czyści!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *