Dzień 23 – Zgubiony zbiornik

Dzień 23
Sobota, 4 sierpnia 2018 roku
Zgubiony zbiornik

W Parku Narodowym Valkmusa chcieliśmy spędzić dwie noce, ale skoro poprzedniego dnia jedyną dostępną latem ścieżkę już pokonaliśmy, postanowiliśmy tego dnia opuścić to miejsce. Przedpołudniem podjęliśmy jeszcze próbę pokonania trasy zimowej, ale okazało się, że prowadzi ona przez takie tereny podmokłe, że wędrowanie nią latem jest niemożliwe.

Następnym punktem na naszej trasie do Helsinek była miejscowość Porvoo. Na aplikacji Park4Night znaleźliśmy miejsce o idealnych opiniach zaledwie kilkanaście kilometrów za tą miejscowością. Postanowiliśmy tam wyruszyć!

Jadąc przeżyliśmy przygodę, której wolelibyśmy nie przeżywać. Otóż zgubiliśmy zbiornik na brudną wodę. Jest on zamontowany pod nadwoziem, za drzwiami kierowcy. Tego dnia był wypełniony do pełna (mieści on ponad 15 litrów) i niestety nie wytrzymał. Częściowym powodem tego zdarzenia, był na pewno fakt, że przed wyjazdem Maks oderwał jedną z trzech śrub trzymających ten zbiornik na swoim miejscu. Na szczęście o owym zgubieniu zbiornika zostaliśmy natychmiast poinformowani głośnym uderzeniem, więc się zatrzymaliśmy i po niego wróciliśmy. Było to na bocznej drodze, na której nic nie jechało. Zaledwie dwa kilometry przed wjazdem na ruchliwą autostradę…

Droga do naszego miejsca docelowego zajęła nam półtorej godziny. A owo miejsce było niesamowite! Ostatnie kilka kilometrów jechało się lasem, aż dojechało się do Bałtyku. W lesie było miejsce do kempingowania, plaża i toaleta.

Ten dzień upłynął nam ponownie na czytaniu książek, korzystania z uroków plaży i oglądaniu filmu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *