O nas

Maksymilian Libera i Dominika Sobek

Nazywamy się Dominika i Max – oboje rocznik 1996. Jesteśmy parą – znamy się od zawsze, jesteśmy razem od dłuższego czasu, planujemy być razem całe życie. Połączyła nas wzajemna miłość do siebie i wspólna miłość do podróży. Zajmowaliśmy się wieloma projektami w naszym życiu –  Bus Lapidus jest jednym z najbardziej ambitnych!

Pochodzimy z Bydgoszczy, gdzie poznaliśmy się już w przedszkolu. W pewnym okresie życia żyliśmy w trzech miastach naraz – Poznaniu, Bydgoszczy i Gdańsku. Choć może to się wydawać trudne, pomogło nam to odkryć, że słowo „dom” przestaje oznaczać miejsce, w którym się wychowałeś, czy w którym mieszkasz, ale stan, w którym się znajdujesz gdy jesteś najszczęśliwszy na świecie. My jesteśmy najszczęśliwsi na świecie, gdy po prostu jesteśmy razem. Nie ma znaczenia, gdzie – ważne z kim.

Gdy w lipcu 2017 roku podczas autostopowej podróży po Finlandii, poznaliśmy Niemców, którzy od kilku miesięcy żyli w kamperze, nasze życie uległo zmianie. Oboje zrozumieliśmy, że właśnie takiego życia pragniemy. Z dala od zgiełku miast, blisko natury, na naszych zasadach. Życia, które każdego dnia jest przygodą, a nie 8-godzinnym tyraniem w różnych firmach, na dwóch krańcach miasta. Nie po to los nas złączył po tylu latach obojętnego mijania się na szkolnym korytarzu, byśmy teraz znów zatracili się nawzajem w zgiełku prozaicznych obowiązków, powinności i szarej codzienności. Postanowiliśmy, że będziemy żyć inaczej niż wszyscy, że nasz dom będzie na kółkach, a ogród będzie się zmieniał w zależności od tego, gdzie zaparkujemy.

Dwa miesiące później byliśmy już właścicielami Volkswagena Transportera T3 z 1981 roku. Postanowiliśmy, że nie będziemy odkładać naszych marzeń „na potem”, że ani nasz młody wiek, ani brak fortuny nie przeszkodzą nam w dążeniu do celu. A co jest naszym celem? Życie w szczęściu i zgodzie z samym sobą! Przyświeca nam nasze motto :

Jeśli masz marzenia i możliwości, by je spełniać – to po prostu to zrób!